Etui na medal

Etui na medal: Jak dobrać odpowiednie opakowanie na medale?

Wybór odpowiedniego etui na medal nie jest łatwym wyczynem, szczególnie kiedy medale przeznaczone są dla ważnych odbiorców. Dodatkowo, problem powiększa się, kiedy weźmiemy pod uwagę takie czynniki jak rozmiar (średnice) medalu, typ – odlewany, bity oraz materiał – metal, plastik lub drewno. Jak dobrać odpowiednie opakowanie na medal? W tej lekturze dowiesz się więcej na ten temat.

Etui na medal – Na jaką okazje?

Odpowiednie opakowanie jest idealnym dodatkiem do nagrody, niezależnie od okazji – mogą to być odznaczenia okolicznościowe, wojskowe, korporacyjne, sportowe bądź nadawane przez instytucje publiczne – każde z nich potrzebuję odpowiedniego pudełeczka. Zapewni to nie tylko lepszy odbiór wizualny medalu, ale też zapewni mu bezpieczeństwo przed uszkodzeniami. Odpowiednio dobrana wkładka w etui gwarantuje, że medal nie będzie poruszał się, nawet podczas transportu.

Jak dobrać opakowanie na medal?

Ważne, żeby typ i kolor etui był odpowiednio dobrany pod okazję. Przykładowo, dla odznaczeń przeznaczonych dla wojska – regionalnych baz, wojskowych instytutów lub oddziałów – rekomendujemy wybranie etui w kolorze zielonym. Ciemnozielony kolor idealnie pasuje do sił zbrojnych.

Podobną zasadę możemy zastosować dla opakowań na medale wręczane policji. W tym przypadku idealnym kolorem dla wymienionej instytucji jest kolor granatowy. Nagroda wręczona w takim opakowaniu na pewno wywrze wrażenie na odznaczonym policjancie i będzie służyć jako forma podziękowania, za jego służbę.

Odznaczenia dla straży pożarnej najlepiej prezentować będą się w opakowaniu czerwonym lub bordowym, który doda medalowi żaru.

Można długo wymieniać, jaki kolor etui jest odpowiedni dla poszczególnych odbiorców. Zasada jest prosta – kolor etui powinien pasować do barwy, kojarzoną z odbiorcami. Nie zawsze temat jest jednak taki prosty – jakie pudełko dobrać dla klienta korporacyjnego, którego działa na wielu rynkach? W tym przypadku możemy zwracać uwagę np. na logo klienta, barwy z nim kojarzonej lub charakter sprawowanych przez niego usług. Zawsze warto dopytać klienta, byćmoże już ma wizję dotyczącą typu i koloru etui.

Rodzaje etui na medal.

Etui na medal 50mm

Najpopularniejszymi etui na medal wśród Polskich odbiorców jest niewątpliwie opakowanie flokowane (często nazywane również aksamitnym lub welurowym). Etui flokowane wpierw największą popularnością cieszyło się wśród jubilerów, jednak razem z czasem, jego potencjał zaczęły dostrzegać również inne sektory rynku. Metaloplastycy doceniają takie opakowania, nie tylko ze względu na ich wygląd, ale również trwałość oraz świetny stosunek jakości do ceny. Dodatkowo pozwalają one z łatwością produkować wkładki z wcięciem, odpowiednim do medali o różnych kształtach. Można również umieścić nadruk zarówno wewnątrz i na zewnątrz etui na medal.

Najważniejszym czynnikiem podczas doboru opakowania flokowanego jest wielkość medalu. Od tego zależy jak duże będzie samo pudełeczko. Zazwyczaj staramy się unikać sytuacji, w której w etui jest dużo wolnej przestrzeni – wizualnie pomniejsza to medal. Ponadto, zazwyczaj większe pudełka są droższe.

Etui tekturowe na medal

Mniej popularnym rozwiązaniem jest pudełeczko tekturowe z odpowiednią wyciętą wkładką. Takie opakowanie najlepiej pasuje do medali o małych średnicach, poniżej 40mm lub na monety w kapsułach. Opakowanie dodatkowo może zostać ozdobione nadrukiem na wieczku lub z boku. Pudełeczko idealnie nadaje się do medali wręczane z bardziej spontanicznych okazji – jako upominki korporacyjne lub nagrody dla dzieci i młodzieży.

Pudełko na medale, które niegdyś było najpopularniejszym wyborem dla metaloplastyków było wykonane z drewna. Obecnie jednak drewniane opakowania na medal są coraz mniej popularne zarówno wśród reprezentantów branży, ale również największych klientów – instytucji skarbu państwa – które w swoich rozporządzeniach coraz rzadziej wymagają medali pakowanych w etui drewnianych. Drewniany ekspozytor jest idealnym sposobem na wyeksponowanie najbardziej wartościowych medali.

Etui na medale od Goldstone

W naszej hurtowni znajdą Państwo szeroką ofertę etui na medal, w różnych kolorach, wielkościach oraz przystosowaniach. Na stanie zawsze staramy się posiadać pudełka na medale o najpopularniejszych średnicach: 50mm, 60mm, 70mm i 80mm. Można u nas również nabyć etui o płaskiej wkładce, które idealnie służy np. do medali ze wstążką. Dodatkowo, możemy zaoferować Państwu usługę wykonania nadruku na wybranym opakowaniu (realizujemy nadruki wewnątrz lub na zewnątrz). Wyżej wymienione możliwości to nie jedyne atuty współpracy z nami – możemy zaoferować Państwu pełne wsparcie podczas wyboru etui, doradztwo na temat doboru pudełka, a nawet wysłanie próbek. Cechujemy się szybkim działaniem – etui posiadamy na stanie i wysyłamy je nawet tego samego dnia, w którym zostało złożone zamówienie.

Personalizowane etui na medal: Co zrobić, gdy medal ma niestandardowy kształt?

Nasze opakowania medalowe to więcej, niż tylko gotowe etui na okrągłe medale o standardowych średnicach. Jeżeli Państwa medal jest w niestandardowym kształcie – kwadrat, prostokąt lub nieregularne koło – jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa personalizowaną wkładkę pod wymiar medalu.

Proces wygląda następująco:

  • Konsultacja nt. specifykacji medalu – m.in. wielkość, grubość oraz ilość
  • Dobranie odpowiedniego etui na podstawie wytycznych
  • Wysłanie nam próbki medalu (do zwrotu) na podstawie której wykonamy matrycę
  • Tworzymy wkładkę idealnie dopasowaną pod dany medal, którą następnie umieszczamy w jednym z naszych pudełek – np. FU-1 lub FU-51
  • Etui są gotowe do odbioru nawet w 3 tygodnie
Przykładowe wykonanie etui z wkładką pod wymiar – Medal w kształcie Polski

Jest to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy zajmują się sprzedażą medali nietypowych. Matryca do wkładki pod medal zostaje w naszym magazynie i jest Państwa własnością – w przypadku, w którym chcieliby Państwo domówić etui na identyczny medal, znacznie skraca się czas oczekiwania oraz cena.

Więcej szczegółów na temat produkcji etui na medal chętnie udzielą nasi konsultanci – prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Etui na medal: Producent

Nasza firma specjalizuje się w produkcji i sprzedaży eleganckich opakowań na medale oraz inne odznaczenia. Od ponad 25 lat zapewniamy naszym klientom opakowania o najwyższej jakości, w najlepszych cenach. Każdego roku realizujemy setki zamówień od odbiorców z Polski oraz Unii Europejskiej. Zaufało nam: Wojsko Polskie, Instytucje Publiczne (w tym Ministerstwa), Policja, Służby oraz klienci korporacyjni. Jeżeli poszukują Państwo dostawcy eleganckich etui na medal dla swojej firmy – prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub za pomocą formularza kontaktowego.

Udostępnij post

Zobacz więcej: